top of page

Teknoloji Köşemizden Merhabalar

Görüntü işleme/tanıma, yapay görme ve derin öğrenme konularındaki yazılarımı 'smartvist.com' sayfasındaki teknoloji köşesinde (blog) sizlerle paylaşacağım. Düzenli periyotlarda olmasa da, bu teknolojilerle ilgili şirket olarak deneyimlerimizi, yeni gelişmeleri, akademik çalışmaları sizlere aktarmaya çalışacağım.

Yazıların takibini kolaylaştırmak için, başlangıç bölümünde kısa bir özetini bulabileceksiniz. Böylelikle yazının tümüne zaman ayıramayanlar veya içeriği ilgi çekerse, okumaya devam edecekler için iyi bir kılavuz olacağını düşünüyorum.

Teknoloji yazılarını ve alıntıları olabildiğince kısa tutmaya çalışacağım. Ancak deneyimlerimizi paylaştığımız yazılar nispeten biraz daha uzun olabilir.Uslüp konusunda olabildiğince rahat olmaya çalışacağım. Bu yazıda olduğu gibi, resmi olmayan, samimi ve günlük bir dil ile düşünce ve deneyimlerimi aktaracağım. Yazının konusuna göre, teknik detayların anlaşılmayı zorlaştırdığı durumlar olabilir. Okuyucu kitlesine göre, zaman içinde birlikte çerçeveyi daha net belirleyeceğimizi düşünüyorum. Bu konularda sizin geri dönüşleriniz ve yorumlarınız da önemli.

Yazdıklarım ağırlıklı olarak güncel teknoloji ile ilgili olacağından subjektif, tartışma yaratacak konulara girmemeye çalışacağım. Ancak bu dinamik ve sürekli değişen sektördeki, bütün gelişmeleri takip edemeyeceğimiz için, atladığımız veya farkında olmadığımız konular olabilir. Sizin düzeltme ve yönlendirmelerinize her zaman açığız.

Şirket çalışan veya sahiplerinin kendi sitelerinden deneyimlerini/düşüncelerini aktarmaları çok alışılmış bir durum olmayabilir. Oturmuş teknolojilerinin kullanıldığı alanlar için, zaten buna çok ihtiyaç da olmuyor. Ancak şirketimizin ilgi alanına giren, görüntü işleme ve derin öğrenme konularında öyle hızlı ve başdöndürücü gelişmeler yaşanıyor ki bunların paylaşılması ve tartışılmasının, ülkemiz açısından değerli olacağını düşünüyorum.

Son not; bu teknoloji köşesi, şirket içi veya dışından, görüntü ve tanıma teknolojilerine yazılarıyla katkıda bulunmak isteyen herkese açık olacaktır. Düzenli veya tek bir yazı ile olsa da bütün paylaşımlarınız bizim için değerlidir.

Saygı ve selamlarımla...

Hakkı AKSOY

2
Seçilmiş Yazılar
Son Yazılar
Başlıkla Arat
Henüz etiket yok.
Takip
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
bottom of page